Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:37 pm

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Wysłucham wszelkich sugestii! :) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 25, 2014 10:26 pm
Posty: 21
Post Wysłucham wszelkich sugestii! :)
Witajcie!
Chciałam Wam dziś pokazać jeden z moich blogów:

http://czuprynkowo.blogspot.com/

Powiedzcie mi co można poprawić, żeby blog miał więcej wejść niż 50 dziennie.
Na tym blogu jest tak,że jak wrzucam wpis to mam dobrą oglądalność, a potem to wszystko znowu słabnie i tak w kółko! :/

Jak wizualnie widzicie tego bloga? Co powinnam poprawić?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie! :)


Śr paź 12, 2016 7:04 am
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2016 5:12 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Dęblin
Post Re: Wysłucham wszelkich sugestii! :)
Określenie "włosomaniaczek" to chyba nie za dobre określenie - blog Anwen dominuje w pozycjonowaniu.


Śr paź 12, 2016 5:23 pm
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr cze 25, 2014 10:26 pm
Posty: 21
Post Re: Wysłucham wszelkich sugestii! :)
Włosomaniaczka to okreslenie dziewczyny, która ma pierdolca na punkcie dbania o włosy i uwierz mi, że jest ich więcej niż tylko Anwen. Anwen jest mistrzynią pisania o tym, ale to nie znaczy, że nie znajdzie się w internecie miejsce na moją stronę. Cudownie byłoby być na tym poziomie co Anwen, ale jesli będę stała tuż za jej plecami to też się nie obrażę ;)


Śr paź 12, 2016 8:35 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Wysłucham wszelkich sugestii! :)
Pierwsza rzecz, która mi się rzuciła w oczy, to potworne logo na górze.

Nie wiem, skąd taki trend na niektórych blogach, że udziwnione nagłówki muszą zajmować tyle miejsca. Nie bierz tego do siebie, bo nie jesteś jedyna... Mnie się zdaje, że od razu w pierwszym ekranie po otwarciu strony powinna znaleźć się TREŚĆ, a nie tylko same ozdobniki, jak nagłówek właśnie.

I reklama! Reklama też. :)

Plus, dodatkowo, ta czcionka nie jest dla mnie zbyt czytelna. :(

Jeśli korzystasz z funkcji "czytaj dalej", powinnaś na stronie głównej wyświetlać tylko część treści artykułów, a nie całość. W przeciwnym wypadku nie ma sensu już wchodzić na podstronę artykułu, skoro całość jest na stronie głównej.

Mam zastrzeżenia co do tego, jak stosujesz tagi. Na przykład ten tag:
http://czuprynkowo.blogspot.com/search/ ... arganowego
pojawia się na blogu tylko raz. Moim zdaniem nie ma sensu tworzyć tagu, który ma pojawić się tylko raz, choć gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że takie działanie ma pomagać w pozycjonowaniu. Ja mam mieszane uczucia co do tego. Uważam, że tag powinien łączyć podobne teksty, a nie służyć jedynie do określania, czego dotyczy ten materiał. W przeciwnym razie lista tagów na stronie głównej robi się strasznie duża i kompletnie bezużyteczna z punktu widzenia użytkownika.

Tyle na szybko. :)


Pt paź 21, 2016 10:18 pm
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 03, 2016 12:03 pm
Posty: 20
Post Re: Wysłucham wszelkich sugestii! :)
Cześć Włosomaniaczko

Na początek chciałbym pogratulować pomysłu na bloga, w tak ciekawej niszy. Należy do niszy zdrowie, jednej z najbardziej popularnych.
Logo mi się podoba, jest jednocześnie twoim hasłem reklamowym.

To na czym bym się skupił to pokazać ludziom od razu co możesz dla nich zrobić.
po co do ciebie przyszli?

Ludzie się może i domyślają, ale nie masz nad tym kontroli.
Musisz napisać w czym im pomożesz

dobrać kosmetyki?
pogrubić włosy
znaleźć naturalne metody?

Zrobiłaś pewnie badania to wiesz, co im spędza sen z powiek :)

Pod tym umieść zapis na newsletter ( tak naprawdę daj wartościowy ebook, video, cokolwiek co do tej pory stworzyłaś)
tylko niech się zalogują.

Wiedziałaś że najwięcej ruchu jest z wysłanego mailingu?

codziennie marnujesz swój ruch. jeśli nie prowadzisz mailingu. Bez tego to tak jakbyś mieszkała na wynajmie
albo... nosiła perukę.

Przestań też rozpraszać swoje czytelniczki/ów, przenieś O mnie na osbną stronę ( zrób menu)

wiedziałaś że większość ludzi czyta tylko nagłówek? Skup się więc na pisaniu nagłówków, poswięcaj na niego tyle samo czasu ile na pisanie artykułu.

W każdym poście ucz ludzi jakiejś konkretnej rzeczy. I formatuj wpisy, rób wyliczanie, akapity, odstępy co 4-5 wierszy. żeby łatwiej się czytało.
zadbaj o przejrzystość.

<a href="http://www.okuniewicz.pl/uncategorized/zwiekszyc-skutecznosc-bloga/">recenzja</a>
www.okuniewicz.pl


N gru 04, 2016 4:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.