Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:49 pm

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 magazynypolska blog do oceny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:13 pm
Posty: 3
Post magazynypolska blog do oceny
http://www.magazynypolska.pl/blog blog firmowy, istniejący od jakiegoś czasu. Może jakieś pomysły, co moglibyśmy do niego dodać?


Wt gru 29, 2015 1:15 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: magazynypolska blog do oceny
Myślę, że dobrze byłoby sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności na pytanie: czemu ma służyć ten blog?

Z uwag technicznych, gdzieś widziałem niedziałający odnośnik (do jednego z poprzednich tekstów) i czcionka jest różna w różnych wpisach.


So sty 02, 2016 12:29 pm
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:13 pm
Posty: 3
Post Re: magazynypolska blog do oceny
Nie oszukujmy się - blog powstał w celach promocyjnych firmy. Branża niszowa - może być mało zainteresowanych. Jako, że przejęłam teraz funkcję redaktora, chciałabym zrobić z niego coś ciekawego - o ile wychłodzone pomieszczenia z pokruszonej cegły mogą być dla kogoś interesujące ;)
Jestem logistykiem i trochę logistyki także chciałabym wpleść - żeby zwiększyć nieco grono czytelników.

Co do czcionki to informatycy już to naprawiają - wiem, że teraz nie jest to najwygodniejsze do czytania.

Dzięki za ocenę ;)


Pn sty 04, 2016 3:34 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: magazynypolska blog do oceny
Warto będzie więc usiąść na spokojnie i zastanowić się, jaka ma być rola bloga w promocji firmy. I co się tam powinno w związku z powyższym znajdować.

Gdybym to ja prowadził firmę i blog firmowy, starałbym się:
1) pokazywać na łamach bloga, że firma jest kompetentna i zna się na rzeczy,
2) chwalić się osiągnięciami firmy,
3) informować o nowościach z branży,
4) publikować jakieś dane, opracowania liczb, podsumowania rynku,
5) od czasu do czasu wrzucać jakieś mniej poważne materiały, które mają szansę rozpłynąć się nieco szerzej, niż tylko w branży.

A co to powinno być dokładnie, to już inna historia...


Wt sty 05, 2016 1:17 pm
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:13 pm
Posty: 3
Post Re: magazynypolska blog do oceny
dzięki za podpowiedzi, będę próbowała iść w tym kierunku :)
Zastanawialiśmy się też nad zrobieniem zakładki aktualności, żeby tam pisać o różnych forach czy konferencjach, w których bierzemy udział. Ale teraz myślę sobie, że to mogłoby sprawić że i ta zakładka i blog chwilami byłyby zapomniane.

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, czy przez to ,że blog jest na firmowej domenie, to jest częściej traktowany jako nachalna reklama?
Może powinnam przenieść ten blog na jakiś inny serwis?


Cz sty 07, 2016 8:54 am
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: magazynypolska blog do oceny
Wydaje mi się, że lepiej, by blog był na firmowej domenie. To będzie naturalne, że na blogu w takim miejscu pojawiają się informacje o działaniu firmy.

Gdybyś postawiła ten blog gdzieś indziej i zbudowała go tak, by stwarzał wrażenie niezależnego, a dopiero po wpisach byłoby widać, że służy reklamie Waszej firmy -- wtedy byłby właśnie efekt podobny do tego, który opisujesz...

Osobiście dałbym aktualności na stronie głównej w formie krótkich notek, które później będą kierować właśnie do bloga, jeśli krótka informacja na stronie głównej nie wystarczy. Ale informacja typu "w dniu 31.12.2015 pracujemy krócej" nadaje się właśnie do aktualności na stronie głównej, a potem może nie być nigdzie archiwizowana.


Cz sty 07, 2016 10:35 am
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 03, 2016 12:03 pm
Posty: 20
Post Re: magazynypolska blog do oceny
Witam Serdecznie

Stronę o nas należałoby trochę opisać, w znaczeniu co możecie zrobić dla klienta, czego się może po was spodziewać.

Na jakie problemy odpowiadacie/ z czym możecie pomóc.

Co do bloga, to ludzie zazwyczaj czytają tylko nagłówki.
Taka jest statystyka :)
Jeśli chcesz zwiększyć czytelność swoich artykułów, a przecież chcesz. To musisz popracować nad nagłówkami.

Nagłówki mają zapowiadać coś, zaczynać historię i następnie kierować dalej.

Co miał zrobić ten inwestor? Jaki miał problem?
na to pytanie odpowiedz w artykule.
I pisz do ludzi tak jakby to oni mogli ten problem mieć
a ty mógłbyś go rozwiązać.

Przykład?

Oto Jak Odmroziliśmy Atrakcyjne Tereny W Miejscowości Zagrody. Studium Przypadku

Wiesz już na pewno o co chodzi....
www.okuniewicz.pl


N gru 04, 2016 6:42 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: magazynypolska blog do oceny
Tylko żeby ten nagłówek miał jeszcze poprawny zapis. :)


Wt gru 13, 2016 4:31 pm
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 22, 2017 12:55 pm
Posty: 1
Post Re: magazynypolska blog do oceny
Sam blog dobry pod względem informacyjnym. Możecie zamieścić na stronce moduł w aktualnościami chyba, że między innymi temu służy blog. Na blogu możecie zamieścić lub na stronce FAQ.


Cz mar 30, 2017 10:52 am
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 10, 2017 12:24 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Post Re: magazynypolska blog do oceny
Dobry pomysł z tym blogiem, dużo informacji, sporo treści. Nie zaśmieć bloga niepotrzebnymi treściami.


Śr maja 10, 2017 12:30 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.