Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:36 pm

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Czy to jest legalne? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 8:08 am
Posty: 7
Lokalizacja: Szwecja
Post Czy to jest legalne?
Nie wiem w którym dziale napisać więc napisze tutaj. Czy wykorzystywanie danych technicznych urządzeń takich jak urządzenia GSM, tablety, komputery do napisania wpisu na blogu są legalne? Czy można z innej strony wziąć te dane i na ich podstawie napisać artykuł u siebie na blogu? Chciałbym pisać o takich urządzeniach tak na próbę tylko nie wiem czy nie zostanę o coś oskarżony. Czy to prawo dopuszcza? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Wt gru 01, 2015 12:30 pm
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Czy to jest legalne?
To zależy, w jaki sposób to zrobisz.

Opracowanie danych technicznych we własnym zakresie na podstawie jakiegoś źródła jest dopuszczalne jak najbardziej.
Skopiowanie i wklejenie całej tabelki z danymi z innej strony, może być dopuszczalne tylko w niektórych przypadkach -- jeśli spełnia wymogi prawa cytatu. O tym pisałem kiedyś osobny artykuł i nie będę go tu wklejać, tylko podlinkuję:
http://zarabianie-na-blogu.pl/prawo-cyt ... o-blogera/

W każdym przypadku dobrze jest podać źródło danych -- choćby po to, by Twoi czytelnicy mogli sięgnąć do nich, gdyby potrzebowali więcej informacji.


Śr gru 02, 2015 3:18 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.