Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:04 am

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Blog MATAPL sporty chwytane 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 10:33 am
Posty: 2
Post Blog MATAPL sporty chwytane
Czytam i czytam mam coraz więcej informacji bardo fajnie
wszystko opisujesz, ale mam prośbę do ciebie czy mógłbyś zobaczyć czy dobrze się zabrałem do roboty z moim blogiem ?
http://matapl.blogspot.com
czy może coś poprawić byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Artur


Śr wrz 30, 2015 10:35 am
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Blog MATAPL sporty chwytane
1. Teksty są napisane nie po polsku i zwyczajnie nie da się ich czytać. To jest to, od czego absolutnie musisz zacząć, bo obawiam się, że nikt Twoich wpisów nie będzie czytać, jeśli będa pisane tak niechlujnie, jak teraz. Poprawić trzeba m.in.:
* teksty pisane całe wielkimi literami -- tego unikaj, taki tekst słabo się czyta,
* długie wytłuszczenia -- wytłuszczenia raczej stosuj do podkreślania najważniejszych fragmentów, czy pojedynczych akapitów, a nie całych wpisów,
* różne czcionki -- czemu różne wpisy mają różną wielkość czcionki?
* interpunkcję -- tej brakuje w bardzo wielu miejscach.

2. Reklama z lewej szpalty przesłania częściowo tekst artykułu.

3. Takie wpisy są niepotrzebne:
http://www.matapl.eu/2015/08/adcc-2015.html
W mojej ocenie, tego typu informacje powinny znaleźć się co najwyżej na fanpage czy Twitterze -- ale to raczej tylko wtedy, gdy założysz sobie jakiś stały schemat publikacji (np. co tydzień, w czwartek, o 10. rano), a któregoś razu nie będziesz w stanie go dotrzymać ze względu na jakieś opóźnienie.
W każdym innym przypadku nie jest to do niczego potrzebne i tylko zabiera Ci czas.

4. To chyba druga najważniejsza kwestia: o czym tak w zasadzie ma być ten blog? Do kogo ma być kierowany?
Wydaje mi się, że inne informacje interesują osoby, które pragną trenować BJJ, a inne tych, którzy interesują się oglądaniem tego sportu. Czy celujesz w obydwie grupy?

5. Brakuje kategoryzacji oraz tagów. Bez nich nawigacja na blogu jest bardzo trudna. Trzeba koniecznie zrobić np. tag grupujący wpisy z poradami treningowymi, oraz ten z informacjami o wydarzeniach sportowych.

Na początek to tyle.


Cz paź 01, 2015 10:04 am
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 10:33 am
Posty: 2
Post Re: Blog MATAPL sporty chwytane
Dzięki wielkie za podpowiedzi, spróbuje się do wszystkich zastosować. Blog chciałbym żeby był skierowany zarówno do tych którzy chcą trenować bjj i także do tych co tylko oglądają.


Cz paź 01, 2015 10:28 am
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 18, 2015 5:42 pm
Posty: 5
Post Re: Blog MATAPL sporty chwytane
Reklama w lewej części zasłania tekst i nic się nie da przeczytać. Póki co to jest tragedia, blog nie nadaje się żeby z niego korzystać.


Wt paź 20, 2015 12:09 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.