Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:40 am

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Tube Blog, blog o muzyce i kwestia praw autorskich 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt cze 10, 2014 9:07 pm
Posty: 7
Post Tube Blog, blog o muzyce i kwestia praw autorskich
Witam,

Ostatnio chodzi mi po głowie pomysł na blog muzyczny, poświęcony muzyce, piosenkom, teledyskom pochodzącym z pewnego kraju.
Blog oparty byłby na przykład na takim szablonie lub podobnym: http://freewptube.com/demo5/.
Na blogu zamieszczałbym głównie piosenki, teledyski z serwisu YouTube (zgodne z poruszaną na blogu muzyczną tematyką) + informacje, ciekawostki o zespołach, nowościach.

Zastanawia mnie tylko, jak to wygląda od strony prawnej (Zaiks i inne cuda). Blog początkowo byłby na platformie Blogger (w internecie można znaleźć szablony tego typu również na bloggera). Dlatego interesuje mnie też, jak na takie blogi z piosenkami z YouTube zapatruje się Google - czy to zgodne z ich polityką czy nie zgodne, czy mi takiego bloga podstępnie nie usuną i tak dalej ;)

Jeśli ktoś ma wiedzę w takim lub podobnym temacie to będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.


Pn sie 25, 2014 10:02 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Tube Blog, blog o muzyce i kwestia praw autorskich
Według mojego rozumowania, wykorzystywanie YouTube'owej funkcji "embed" jest dozwolonym użytkiem -- zwłaszcza, jeśli udostępniasz materiały z oficjalnych profili wykonawców. Skoro pozwolili na embedowanie, to oznacza, że się na to zgodzili, prawda?

Sądzę, że Blogger takiego bloga nie usunie.

Ale pytanie -- jaką wartość będzie on niósł dla czytelników, którą nie znajdą w samym YT?


Wt sie 26, 2014 5:50 pm
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 10, 2014 9:07 pm
Posty: 7
Post Re: Tube Blog, blog o muzyce i kwestia praw autorskich
Dzięki za opinie i słuszną uwagę o wartość dla czytelników. Na pewno sobie to jeszcze dokładnie przemyślę i poukładam, rozważę wszystkie za i przeciw.


Śr sie 27, 2014 1:57 am
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2015 6:49 am
Posty: 1
Post Re: Tube Blog, blog o muzyce i kwestia praw autorskich
Zastanawia mnie tylko, jak to wygląda od strony prawnej (Zaiks i inne cuda). Blog początkowo byłby na platformie Blogger (w internecie można znaleźć szablony tego typu również na bloggera). Dlatego interesuje mnie też, jak na takie blogi z piosenkami z YouTube zapatruje się Google - czy to zgodne z ich polityką czy nie zgodne, czy mi takiego bloga podstępnie nie usuną i tak dalej ;)


So kwi 18, 2015 7:02 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.