Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:14 am

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Allegro Multiprogram - został zamknięty? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 26, 2014 11:40 am
Posty: 8
Post Allegro Multiprogram - został zamknięty?
Bardzo dla mnie udany program partnerski Allegro niestety został całkiem zamknięty (ja wypowiedzenie dostałem 2 miesiące temu) - co ciekawe bardzo mało informacji o tym jest, dopiero teraz widać, że na ich stronie wisi informacja, że Multiprogram jest zawieszony. Ciekawe, czy zrobią coś nowego, czy to definitywny koniec współpracy Allegro z partnerami.


Śr wrz 03, 2014 12:21 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Allegro Multiprogram - został zamknięty?
Nawet, jeśli nie, to jaki jest sens jego promowania? O ile dobrze pamiętam, płacił tylko za nowe konta -- a ile osób w tej chwili nie ma już kont na Allegro i chce je założyć?


Śr wrz 03, 2014 5:46 pm
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 26, 2014 11:40 am
Posty: 8
Post Re: Allegro Multiprogram - został zamknięty?
Na samym początku jako program partnerski Allegro faktycznei tak było, ale ostatnie 2 lata jak korzystałem z niego już jako Multiprogramu płacili za:
1. Nowe konta (15 potem 10 PLN)
2. Procent od wszystkich prowizji, jakie zgarnęło Allegro z konta nowego użytkownika - i to przez rok.
3. Procent od prowizji Allegro za konwersję (sprzedany produkt na Allegro).

Zwłaszcza 3 było ciekawe przyu droższych produktach. Nie ma szans, żeby coś takiego uzyskać za pomocą innyu programów partnerskich zwłaszcza, że oferta produktowa na Allegro jest oblrzymia i łatwo było coś dopasować do swojego bloga. Przez pewien czas MP to była znacząca część moich przychdów reklamowych na blogu. Dlatego trochę mi szkoda. Nadal będę tam kierował użytkowników, ale będą się musieli bardziej wysilić, żeby znaleźć link. Podstawą będzie Skąpiec, ale tutaj niestety nie ma używanych produktów, a to spora część przedmiotów, do jakich kieruję czytelników.

Stąd w sumie pojawia się ciekawa kwestia dla blogerów - "jak żyć" jak jakiś program partnerski zerwie z nami umowę (z powodu widzimisię, a nie łamania jego zasad) lub po prostu zamknie działalność. Wiadomo, ze dywersyfikacja jest ważna, a niektóe programy, jak AdSense to raczej z dnia na dzień nie znikną, jednak warto mieć świadomość, że dochody z bloga to ciągła walka nie tylko "o czytelnika", ale także z programami i zmianami w nich (ja trafiłem na dużą zmianę w programie skąpca, która powodowała, że trzeba było przerobić wszystkie linki prowadzące do nich do nowszej wersji, bo bez tego dochody spadały 10x).


Śr wrz 03, 2014 9:45 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Allegro Multiprogram - został zamknięty?
Ale ta prowizja w punkcie 3. też była tylko dla nowych kont, o ile dobrze pamiętam?


Cz wrz 04, 2014 7:44 am
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 26, 2014 11:40 am
Posty: 8
Post Re: Allegro Multiprogram - został zamknięty?
To zależy od której strony na to patrzeć :)
1. Wszyscy musieliśmy założyć konta w Multiprogramie nowe.
2. Chodzi oczywiście o konta założone za pośrednictwem naszego odnośnika.
3. I tak wyłączyli te prowizje jakoś koło lutego/marca.

Generalnie program mógł się sprawdzać, ale pogarszał się z czasem i ostatecznie Allegro zrezygnowało z niego.

Takie pogarszanie zasad zdarzało się i w innych programach - ty opisywałeś chyba problemy ze Złotymi Myślami.


Cz wrz 04, 2014 12:43 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.