Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:14 am

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Stworzenie nowego bloga ( WP ) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lip 19, 2014 1:43 pm
Posty: 2
Post Stworzenie nowego bloga ( WP )
Witam, chcę założyć bloga Wordpress na własnym hostingu, nie mam w sumie pojęcia o tym i chciałbym zasięgnąć rady w zw z tym mam kilka pytań.
1. Mianowicie czy wybór platformy hostingowej Hekko oraz hosting EasyPack+ ( http://www.hekko.pl/hosting_www.html ) będzie na początek wystarczający ? Domenę będę miał ( .pl )
2. Jeżeli wykupuję taki hosting na pół roku i nie przedłużam go to automatycznie się likwiduje czy automatycznie się przedłuża i muszę składać jakieś pisma aby nie pobierali opłaty ?
3. Mam rozumieć iż najpierw muszę wykupić domenę ( .pl ) gdzie muszę podać nazwę swojego przyszłego bloga i zweryfikują czy mogę mieć taką nazwę, jeżeli nazwa przejdzie muszę wykupić hosting, następnie pobrać paczkę Wordpress i co dalej się robi ? jest może gdzieś jakaś instrukcja ?

Chciałbym dodać iż na blogu chciałbym mieć chat, komentarze i opcję aby osoby mogły się rejestrować na stronę.
Proszę o pomoc gdyż nigdy nie robiłem takich rzeczy a nie mam też kogo zapytać. Pozdrawiam


So lip 19, 2014 1:54 pm
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Stworzenie nowego bloga ( WP )
1. Raczej tak. Jeśli blog nie będzie bardzo popularny, to transfer Cię ograniczać nie będzie, chyba, że planujesz trzymać tam mnóstwo zdjęć. Ewentualnie może Ci zabraknąć mocy obliczeniowej procesora, ale to też nie od razu.
2. Nie wiem, to zależy od firmy hostingowej.
3. Mniej więcej tak. Najpierw kupujesz domenę (wymyślasz nazwę i sprawdzasz, czy jest wolna). Podłączasz domenę do hostingu i potem instalujesz pod tą domeną blog. Hekko posiada Installatron ( http://www.hekko.pl/mozliwosci_instalator_skryptow.html ), który pozwala automatycznie zainstalować najnowszą wersję WordPressa pod wybranym przez Ciebie adresem, więc to jest banalnie proste do zrobienia. Nie musisz pobierać paczki ze skryptem, tylko uruchomić Installatron, wybrać skrypt WP, wskazać miejsce instalacji, podać tytuł bloga i adres e-mail admina.

Po co Ci czat na blogu?
Komentarze będą z automatu.
Po co Ci opcja rejestrowania się dla użytkowników?


Pn lip 21, 2014 11:29 am
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 14, 2012 4:22 pm
Posty: 144
Post Re: Stworzenie nowego bloga ( WP )
Rejestrowanie się jest OK choćby po to żeby zbierać dane ludków. Albo nadawać im rangi. Albo żeby śledzić ich aktywność.

Tylko to wszystko są chyba dodatkowe funkcje, które raczej ciężko powiązać z WP...


Cz lip 31, 2014 12:11 am
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Stworzenie nowego bloga ( WP )
Zgadzam się.

Jeśli na blogu będzie więcej funkcji, niż sam blog (np. forum, jakieś Q&A, coś w stylu wykopu), to rzeczywiście przydadzą się konta użytkowników. W przeciwnym wypadku, nie ma to sensu -- a szkodliwe jest zmuszanie ludzi do zakładania konta tylko po to, żeby pozostawić komentarz. A i takie blogi widuję.


Pt sie 01, 2014 10:07 am
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 14, 2012 4:22 pm
Posty: 144
Post Re: Stworzenie nowego bloga ( WP )
A znasz jakieś metrody powiązania wspomnianych - forum, Q&A, wykopywarka - z samym blogiem na wordpressie? Zarzuć proszę jakimś linkiem, przyda się ;)
Obu nam marzy się coś większego niż sam blog :)


Pn sie 04, 2014 3:34 am
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:11 am
Posty: 599
Post Re: Stworzenie nowego bloga ( WP )
Do forum używam phpbb, ale ponoć buddypress jest niezłe i dobrze integruje się z WP.

Jeśli chodzi o Q&A, to ja testowałem tę wtyczkę:
https://wordpress.org/plugins/dw-question-answer/
ale bez sukcesów (strona dodawania pytania i lista pytań wstawiane są jako "strony", a jednej z nich rozsypywał się szablon, nie wiedzieć czemu).

Wykopywarka -- nie znam żadnej wtyczki.


Pn sie 04, 2014 7:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.