Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 23, 2017 9:49 am

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ile zarabiacie? 
Autor Wiadomość

Post Re: Ile zarabiacie?
Każda branża ma swoją specyfikę.
U mnie ruch spadł znacząco ze względu na zmiany (zewnętrzne) w głównym temacie bloga. Do tego zniknął główny program partnerski. Efektem tego jest znaczący spadek dochodów z samego czystego bloga (spadam poniżej 1000/miesiąc), jak i biznesu powiązanego (sklep).
Ratuje mnie dywersyfikacja przychodów z innych źródeł, co ciągle chroni mnie przed przejściem na etat.

A sam blog jako taki rozbudowuję o inne tematy (od dawna, teraz intensywniej). Byłem także na warsztatach BlogRoku i mam mnóstwo weny w tym kierunku (problemem jest czas niestety) i w ciągu najbliższegop miesiąca planuję:
- zmianę szablonu na nowocześniejszy (responsive, wymagany przez google od kwietnia 2015)
- aktualizację silnika (wordpressa)
- reorganizację reklam (ograniczanie liczby reklam, ich uporządkowanie oraz przerzucenie się z bezpośredniej monetyzacji ruchu i programów partnerskich na rzecz umów z partnerami na konkretne akcje).
- aktywizację czytelników i rozszerzanie bazy za pomocą innych pokrewnych tematów
- utrzymanie mertorycznej jakości tekstów przy zwiększeniu regularności publikacji (4 tygodniowo docelowe minimum)
- dodanie newslettera, do wartości którego przekonali mnie inni blogerzy - 3 lata, a ja ciągle tego nie mam.

Po wykonaniu tych prac, walka o zdobycie zainteresowania ludzi, którzy zarządzają reklamą w korporacjach i sprawdzenie, czy się uda i jak wygląda z nimi współpraca w praktyce. Chciałbym przebierać w ofertach, a póki co na palcach jednej ręki mogę policyć faktyczne tego typu umowy.

Alternatywą jest... podjęcie pracy na etacie, a tego wolę uniknąć.

Inspiracją jest Michał Szafrański (choć jego metody negocjacyjne już nie), o istnieniu któego dowiedziałem się... z notki tutaj na blogu Krzysztofa.
Co ciekawe główny strzał u Michała wynikał z nieprzewidzianego przypadku, choć ciężko zapracowanego - tak jak u mnie z tematem głównym bloga, którego nie planowałem początkowo wcale jako czegoś, z czym jestem teraz kojarzony.
Drugi taki strzał może się nie udać, teraz trzeba zatrzymać bazę czytelników i dalej ją konserwować i rozbudowywać i próbować ciężką pracą tworzych nowe tzw. evergreeny na blogu - zgodnie z tysiącami cennych rad Krzysztofa i Michała (oraz innych, którzy mają coś do powiedzenia czy to w tematach technicznych, czy czysto blogowych).

No tak, wywnętrzyłem się... ale to przez te warsztaty :)

Śr mar 04, 2015 12:28 am

Z ciekawości spytam. Ile zarabia się na reklamie Google jeżeli mamy dziennie 100 unikalnych użytkowników na blogu ???

[wydaje mi się, że ten spam był tu zupełnie niepotrzebny -- przyp. admina]

Śr lip 01, 2015 9:39 pm

Różnie.

Może to być 0 zł, może to być 10 zł dziennie.

Cz lip 02, 2015 11:27 am

Użytkownicy muszą jeszcze klikać w reklamy, aby generowały nam zyski. Za jedno kliknięcie jest to około 30gr.
Wątpię, aby na pełnym etacie udawało się komuś prowadzić w sposób efektywny (z zyskiem) bloga lub większą ich ilość.
Ja niestety nie mogłem i nie będę mógł (praca) się pochwalić takimi zyskami - od 100 do 500 zł na kilku blogach.

Pn lip 27, 2015 12:55 pm
Zobacz profil WWW

Zdziwiłbyś się.

Wprawdzie zaczynałem pisać blogi będąc jeszcze na studiach, ale od 2006 do 2011 r. pracowałem na pełny etat i jakoś mi to w budowaniu blogów nie przeszkadzało.

Pn lip 27, 2015 10:50 pm

Bardzo stary temat ale odpowiem bo sam go znalazłem też w wyszukiwarce mimo że szukałem czegoś innego.

Ile zarabiacie - a jakie to ma znaczenie skoro są milionach zmiennych wpływających na te zarobki. Nikt nie powtórzy ich nigdy nawet jak by miał identyczną stronę i ilość ludzi na niej.

Ile więc zarabiacie - nikt nie zarabia tyle gdy nadal pracuje aby stwierdzić że zarabia tyle na ile zasłużył.

Jeśli zarabiacie na programach to wiecie że zarabiacie połowę tego co mogli byście a to i tak połowę mniej niż gdyby te sieci jeszcze nie mataczyły :-)

Życzę wszystkim jak najwięcej i stabilnych wzrostów i nigdy spadków powodujących rozwolnienie :-)

Śr sie 19, 2015 7:12 pm
Zobacz profil WWW

2700. :P

So wrz 12, 2015 11:53 am
Zobacz profil WWW

1 600zł

Pn wrz 14, 2015 11:01 pm

Zarabiam mało ale mimo tego chętnie pracuję. Ważne żeby starczało na realizacje mojego celu czyli biblioteczki w mieszkaniu z kolekcjami książek.

Wt lis 03, 2015 1:04 pm
Zobacz profil WWW

Ja zarabiam 7-12tys miesięcznie

Wt lis 24, 2015 10:53 am
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona