Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 21, 2017 8:19 pm

Ważne ogłoszenie dla użytkowników forum, linkowanie do zewnętrznych stron odbywa się poprzez serwis adf.ly. Więcej informacji w tym temacie.

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Gdzie kupić mieszkanie? 
Autor Wiadomość

Post Re: Gdzie kupić mieszkanie?
Inforek napisał(a):
Ostatnio rozmawiałem z koleżką który jest doradcą kredytowym. Mówił, że niektórzy jego bogatsi klienci robią tak, że kupują mieszkanie na kredyt pod wynajem. Np w Warszawie. Kredyt spłaca się sam, a po 30 latach teoretycznie będą mieli mieszkanie warto np 400 tys zł.

Jakoś na początku roku słyszałem w radiu gadkę, że według obecnych badań i prognoz inwestycja w mieszkanie pod wynajem ma szansę zwrócić się jedynie w największych miastach Polski. Tak więc nie jest z tym tak kolorowo, tym bardziej, że próg wejścia jest olbrzymi, a kredyt hipoteczny jest wieloletnim zobowiązaniem, które w dalszej perspektywie może okazać się uciążliwe.

Wt kwi 21, 2015 6:48 pm

A z drugiej strony są informacje, że w Polsce za wynajem płacisz tak dużo, że już po 15 latach kupujesz za to mieszkanie.

Śr kwi 22, 2015 10:41 am

Wydaje mi się, że to są takie "suche", propagandowe przeliczniki, nie zdziwiłbym się, gdyby stało za nimi lobby bankowe.
Tymczasem sama inwestycja w mieszkanie pod wynajem nie jest taka prosta, jak niektórzy piszą, że wystarczy wziąć kredyt, wynająć i już się spłaca. Wystarczy choćby wspomnieć o okresowych zmianach lokatorów, problemach z nimi, remontach itd. Do tego widmo kilkunastoletniej spłaty kredytu - nawet jeśli dziś mamy dobrze funkcjonujący biznes, to nie ma gwarancji, że za 10-15 lat będzie równie kolorowo, a wtedy może się okazać, że z powodu raty nie da się w każdym miesiącu dopiąć domowego budżetu. Wówczas uruchamia się machina windykacyjna, mamy zapaskudzony BIK, co może mieć opłakane skutki. To oczywiście wersja pesymistyczna, ale jak najbardziej realna i każdy, kto myśli, że ta inwestycja to bułka z masłem, powinien mocno się nad tym zastanowić.

Śr kwi 22, 2015 12:03 pm

Teraz jest mnóstwo ogłoszeń w Anonsach i regionalnych portalach

Śr gru 02, 2015 8:56 pm
Zobacz profil WWW

Jak już kupisz mieszkanie, to mogę polecić firmę zajmującą się [nie polecaj, bo to brzydki spam, który ja później kasuję -- przyp. admina]aranżacją wnętrz z Kielc. Szybko, sprawnie i profesjonalnie. Jesteśmy z nich z Klaudią bardzo zadowoleni. Mamy nawet w planach zlecenie kolejnych projektów.

Wt gru 08, 2015 7:11 pm

Ktoś może polecić dobrą lokalizację na mieszkanie w Poznaniu? Przy ulicy mieska I widziałam ostatnio w cenie 400 tysięcy złotych razem z garażem w nowo wybudowanych blokach. Minusem jest niestety bliskość ruchliwej ulicy no i tramwaje. Czy coś w tej cenie, ale w spokojniejszym miejscu znacie może?

Wt sty 12, 2016 2:24 pm

Czy ktoś orientuje się kiedy orientuje się gdzie mogę znaleźć cennik za metr kwadratowy dla mieszkań w konkretnych miastach, a dokładnie dla Warszawy? Albo ktoś wie, w których dzielnicach jest najdrożej?

Śr wrz 21, 2016 12:04 pm
Zobacz profil WWW

Na stronach developerów. Ja gdy u jednego kupowałem mieszkanie to poprosiłem o dokumentacje takich rzecz jak nawet armatura przemysłowa ponieważ od dobrej jakości takich rzeczy zależy bezpieczeństwo moje i innych mieszkańców oraz to że rano nie zastanie mnie kałuża w parkingu podziemnym.

Wt lip 04, 2017 7:00 pm

Witam! Ja mam problem dotyczący wyboru ubezpieczenia mieszkania i dlatego też chciałem was spytać czy taka oto stronka: http://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranki ... cie/0.html jest dobrym pomocnikiem w wyborze. Są tam rankingi ubezpieczycieli mieszkań i niby mogę się tym sugerować. Pytanie tylko czy warto?

N sie 06, 2017 3:36 pm

Najlepiej spojrzeć na rankingi jeśli o ubezpieczenia chodzi

N sie 06, 2017 6:07 pm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona